Avenged Sevenfold

5. srpna 2012 v 18:13 | Jee-Jee Gerardína |  Avenged Sevenfold
Avenged Sevenfold je americká metalová kapela pocházející z jižní Kalifornie. Skupina byla založena v roce 1999 ve městě Huntington Beach ležícím kousek od Los Angeles. Jejich styl bývá řazen k Metalcoru, hard rocku a heavy metalu.
Avenged Sevenfold hráli metalcore v jejich albu Sounding the Seventh Trumpet, ve kterém jste mohli slyšet především styl screamo . Na svém třetím albu však skupina změnila styl a hlavní štítkové vydání, album City of Evil, které obsahuje více melodického zpěvu a "power ballads". Skupina pokračovala v prozkoumávání zvuků v albu pojmenovaném po jejím názvu, vydali a těšili se velkému úspěchu, dokud nezemřel jejich bubeník James "The Rev" Sullivan, zemřel kvůli srdeční chorobě a kombinaci efektů několika chemikálií v těle v roce 2009. Přes jeho smrt, skupina pokračovala s pomocí bubeníka Mika Portnoye, který dříve působil ve skupině Dream Theater a nahráli své páté album v roce 2010. Toto album se dostalo na první místo v Billboard 200, úspěch takového rozměru pro skupinu prvním. S novým bubeníkem Arinem Iljeayem nahráli na jaře roku 2011 píseň Not Ready to Die jako součást soundtracku ke hře Call of Duty: Black Ops. Během roku odehráli několik desítek koncertů,zahráli i na velkých evropských festivalech jako Rock am Ring, Rock im Park a Grassspop, v listopadu a prosinci odehrají turné s Hollywood Undead a před zahájením prací na další nahrávce si dají 6-7 měsíců pauzu.

Současní členové


  • M. Shadows - zpěv (1999 - současnost)
  • Synyster Gates - hlavní kytara (2000 - současnost)
  • Zacky Vengeance - kytara (1999 - současnost)
  • Johnny Christ - baskytara (2002 - současnost)
  • Arin Iljeay - bicí (2011 - současnost)

Bývalí členové


  • The Rev- bicí (1999 - 2009)
  • Matt Wendt - kytara (1999 - 2000)
  • Justin Sane - baskytara (2000 - 2001)
  • Dameon Ash - baskytara (2001 - 2002)
  • Mike Portnoy - bicí (2010)

M. Shadows

Zpěvák americké rockové skupiny Avenged Sevenfold. Narodil se 31. 6 1981 v Kalifornském Orange County na Huntington Beach. Jeho jméno je Matthew Charles Sanders.
Původně hrál v punkové skupině Successful Failure, kde napsal song "Streets", který později nahrál v Avenged Sevefold.

Zacky Vengeance


Zacky Vengeance je z části Němec a z části Ital, vynalezl zkratku A7X, miluje sushi a italská jídla.
Zacky je zakládajícím členem a kytaristou Avenged Sevenfold (v kapele tedy od roku 1999). Po prvním albu přenechal místo sólové kytary Synysterovi. To ho však nijak do pozadí neodsouvá. Kromě rytmické kytary se objevuje i v back vokálech.
Ačkoli je levák a v současné době hraje na levo-rukou kytaru, jeho první kytara, kterou dostal ve třinácti letech byla pro praváka. Učil se sám podle svých největších vzorů.

Synyster Gates


31 let, narozen: 7. 7. 1981 Huntington Beach, Kalifornie, USA
Synyster Gates, vlastním jménem Brian Elwin Haner Jr., narozený 7. července 1981 v Kalifornii, znám spíše pod pseudonymem Synyster Gates nebo jednoduše Syn, je americký hudebník. V současné době je hlavním kytaristou heavymetalové/hardrockové skupiny Avenged Sevenfold. Hraje na sólovou kytaru v A7X a Pinkly Smooth.

Johny Christ

Narození:18. 11. 1984, Huntington Beach, Kalifornie, USA
Johnny Christ je čtvrtým baskytaristou Avenged Sevenfold. Do kapely přišel v roce 2002 a je v ní do teď. Poprvé se objevil na druhém studiovém albu Waking the Fallen. Kromě basové kytary se objevuje i v back vokálech (Critical Acclaim, God Hates us, Not ready to die…)

James Owen Sullivan
- (9.února 1981 - 28.prosince 2009)
- The Reverend Tholomew Plague, zkráceně The Rev byl zakládajícím členem Avenged Sevenfold a také, spolu se Synysterem Gatesem, založil kapelu Pinkly Smooth
- Jimmy žil v Huntington Beach v Kalifornii. Když mu byly čtyři roky, dostal své první paličky. První drumset následoval v deseti letech. V kapele začal hrát na střední škole. Před tím, než se přidal k Avenged Sevenfold, působil v kapele Suburban Legends.Své první album (Sounding the Seventh Trumpet) nahrál v osmnácti letech. V dřívějších letech ho v hraní ovlivňoval Frank Zappa a King Crimson. Později Vinnie Paul, Mike Portnoy nebo Lars Ulrich.
Jimmy Sullivan tragicky zemřel 28. prosince 2009 ve 28 letech. Zemřel na následky nechtěného předávkování léky v kombinaci s alkoholem


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama